CCSK-Cloud Security Certification


הורד סילבוס

אודות הסמכת CCSK

קורס Cloud Computing Security Knowledge) CCSK) הוא קורס רשמי של הארגון לאבטחת המידע במחשוב ענן. הארגון – ללא מטרות רווח ששם לעצמו למטרה להגביר לארגונים את האמון בטכנולוגיות ענן ע”י יצירת סטנדרטיזציה ויכולת לבצע הערכה ובקרה על אבטחת המידע בסביבות אלו.

הכנה להסמכה CCSK ניתנת גם במסלול לימודי CISO – לינק לדף הקורס

מבוא

הקורס לומדים הבוגרים להתמודד עם מגוון הסוגיות הטכניות, המשפטיות והרגולטוריות במחשוב ענן ונחשפים למתודולוגיה ייחודית שגובשה במיוחד עבור אבטחת מידע לסביבות ענן. בסיום הקורס הבוגרים יהיו ערוכים:

• להעריך, לבחון ולתכנן ארכיטקטורה מאובטחת לסביבות ענן
• להצביע על סיכונים ואיומים רלבנטיים לסביבות אלה
• ליישם בקרות מומלצות
• לעבור את בחינת ה CCSK – הסמכה ייחודית בעולם אבטחת המידע לנושא של ידע באבטחת מידע לסביבות ענן.

מאפייני הקורס

מועדי לימודים:
טרם נקבע
עלות:
4,212 ש"ח (כולל מע"מ) עבור ההכנה למבחן והמבחן
תקופת הלימודים:
3 מפגשי ערב
שעות אקדמיות:
12 שעות אקדמיות
מתכונת ואופי הלימודים:
הלימודים בקמפוס המכללה ברמת גן, מתקיימים פעמיים בשבוע בערב, 17:30 עד 21:30 (5 שעות אקדמיות למפגש).
הסמכות:
CCSK של CSA
מטרות התוכנית:
הקורס נועד להכין את הבוגרים לאתגרים המורכבים של אבטחת המידע בסביבת מחשוב ענן.
קהל יעד:
אנשי אבטחת מידע שרוצים להרחיב ידע לטכנולוגיה חדישה. להוסיף לאמתחתם הסמכה, אנשי IT וסיסטם שעוסקים בסביבות ענן ורוצים להרחיב את הידע, אנשי פיתוח ומנהלי מוצר שעוסקים בפיתוח עבור סביבות ענן, ארגונים אשר עושים את צעדיהם הראשונים בענן ורוצים להגביר את הידע הפנימי לגבי יכולות האבטחה בסביבה זו, מנמרים והנהלה בכירה שרוצים להרחיב ידע על סוגיות אבטחת מידע, תאימות לרגולציה וסוגיות משפטיות, מנכ"לים, מנהלי כספים, מנהלי תפעול, מנהלי מערכות מידע בארגונים, מנהלי אבטחת מידע, יועצי אבטחת מידע.
תנאי קבלה:
הקורס מיועד לבעלי ידע מעשי בתחום התשתיות (מערכות הפעלה ותקשורת, ורצוי ידע בסיסי בכלי אבטחה בסיסיים ורצוי ידע בסיסי בפיתוח קוד) וכן בוגרי תואר ראשון או שני במדעי המחשב, הנדסת תוכנה או חומרה.

אודות שיא סקיוריטי

התכנית הינה הדרך הטובה, הבטוחה והמשתלמת ביותר למי שמעוניין להמשיך ולהתמקצע באחד ממקצועות הליבה של אבטחת מידע וסייבר

מכללת See Security הנה מכללה התמחותית למקצועות ניהול רשתות והגנת סייבר, אחת מ- 7 מכללות מסוגה בעולם ועוסקת בלעדית בתחום זה בכל זמנה, תוך שימוש במתודולוגית הדרכה שנבנתה עבור גורמים ממלכתיים. מנהל המכללה, מר אבי ויסמן, הנו ממובילי ענף הגנת סייבר בישראל, פרשן ויועץ מבוקש בערוצי השידור בישראל, יו”ר הפורום הלאומי לאבטחת מידע IFIS, וכן מנכ”ל משותף בפירמה לייעוץ הגנת סייבר See Consulting ובחברה להשמת כח אדם מקצועי בענף הסייבר – SeeHR. תכנית לימודים זו הנה משולבת, להכשרה ולהסמכה של מנהלי רשתות, לצד תוספות המיועדות להכנה למקצועות הסייבר, על-מנת ליצור דור של בוגרים בעלי יתרון בשוק העבודה.

המכללה נודעה בענף בזכות משמעת הלימודים שלה, הרמה הגבוהה של מרציה, וההתעקשות הפדגוגית והסיוע האישי הניתן לתלמידיה ולבוגריה. מנכ”ל המכללה הגדיר במהלך השנים 2006 עד 2011 את המבנה והתכנים למקצועות אבטחת המידע בישראל, כפי שהם מיושמים החל משנת 2017 באמצעות מטה הסייבר הלאומי והרשות הלאומית להגנת סייבר.

מטרת התכנית

הכשרת אנשי מקצוע בתחומי חקירת אירועים בעולם אבטחת המידע.

הכרה

מכללת See Security נודעת כמכללה ברמה גבוהה מאוד, המנוהלת בעיקשות פדגוגית, תוך יצירת אוירת לימודים חברית ומשותפת. אנשי המקצוע, מנהלי מערכות מידע בישראל מכירים היטב את המכללה ואת דרישותיה מהתלמידים, וששים לקלוט אל שורותיהם בוגרים אשר סוננו, הוכשרו ונבחנו באמצעות מכללה זו.

מטלות התכנית

  • קיימת חובת נוכחות ב-80% מהמפגשים.
  • כל מודול נלמד מחייב עמידה במבחן פנימי ו/או בעבודות בציון 70 לפחות.
  • בנושאים הטכניים: תרגול (Hands-on) בכיתה (מעבדת מחשבים)

מתכונת הלימודים

משך התכנית: 12 שעות, במתכונת של 3 מפגשי ערב (במתכונת של פעמיים בשבוע, במשך שבוע וחצי). הלימודים מתקיימים בקמפוס See Security ברמת-גן. המסלול נפתח פעמיים בשנה.

המרצים בתכנית

מר משה פרבר הינו ממומחי אבטחת המידע הוותיקים בישראל. בעל ניסיון עשיר בתחום אבטחת המידע ומומחה בנושא של ניהול זהויות, ניהול אירועי אבטחת מידע וטכנולוגיות חדישות נוספות. במשך למעלה מעשור שימש בתפקידים שונים בתחום זה והיה מעורב בפרויקטים משמעותיים בארגונים ענק בארץ ובעולם. יש לו ידע מעמיק הן טכני והן עסקי ברזי הטכנולוגיות החדישות ביותר.

משה פרבר

משה פרבר הוא יזם, משקיע פרטי ומוביל מחשבה ומומחה בתחום אבטחת מידע בסביבות ענן. בעברו משה כיהן בתפקידי ניהול בארגוני ענק, שימש כמייסד של סטאראטפים חדשניים ודובר מבוקש בכנסים הפופולאריים ביותר בעולם. כיום משה עוסק בבניה של הדור הבא של שירותי סייבר מאובטחים כשותף במגוון רב של מיזמים, סטאראטפים וועדות תקינה והסמכה. משה היה שותף לבניית הסמכות ענן כגון CCSK , CCSP ו  CCAK ובמכללת שיא סיקיוריטי עוסק בהדרכת הסמכות אלו ותחומים נלווים.  

תעודות

הסמכת CCSK של CSA

חטיבות הלימוד

· היכרות עם ארכיטקטורות ענן שונות ומושגים נפוצים.

· הקמה ואבטחה של מערכות על ענן ציבורי.

· ניהול סיכוני אבטחה בענן ויישום מנגנוני GRC.

· המשתמשים והאפליקציות של אבטחת המידע בענן.

· אבטחת ענן פרטי ומערכות וירטואליזציה.

· היכרות עם Amazon AWS והמושגים הבסיסיים.

· היכרות עם Open Stack ופלטפורמות ענן פרטי .

המלצות הבוגרים

GRADUATES

שאלו אותי אם אני מוכנה להגיד משהו על המכללה. אז הנה אני אומרת: מהרגע שצלצלתי אליהם, דרך הראיון האישי, דרך ההרגשה – שהם פאנטים לאמת המקצועית בייעוץ שלהם, דרך קורס שלם וארוך עם מרצים שהם אנשים ואנשים שהם מרצים, דרך החיוכים לאורך כל התקופה. זה פשוט כיף של מקום. כזה,שאתה מחכה לשיעור הבא. וכשמתעוררת בעייה, לראות איך מחבקים אותך ועוזרים לך להתגבר. בתור ישראלית? לא חשבתי שיהיה כך. תודה.

הגעתי לשיחת טלפון הראשונה, עם שריון. שלא ירמו אותי. עכשיו אחרי הקורס, אני רוצה להגיד תודה על הכל. כן גם למקצוע אבל לי אישית יותר חשוב, שהחזירו לי אמון שיכול להיות כזה דבר שמה שקורה זה אפילו הרבה יותר מהבטחות …בעצם אני לא זוכר שהבטיחו לי משהו.

מפת התפתחות קריירה